Ἀρχική Σελίδα

Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2017

9η αγωνιστική , σούπερ λίνγκα 2017-18

Αγώνες                                Πιθανό  αποτέλεσμα      Ημερομηνία  _________________________________________________________________________________ΠΑΟ       -       ΟΣΦΠ                1                              28 Οκτ. ________________________________________________________________________________ Πανιώνιος  -   ΑΕΚ                   2                              29 Οκτ.  _________________________________________________________________________________ΠΑΟΚ    -      Αστ. Τρ.              1                              30 Οκτ.    _________________________________________________________________________________(1 = Νίκη γηπεδούχου , 2 = Νίκη φιλοξενούμενου , Χ= Ισοπαλία ) .   Δυσκολότερο πρόγραμμα και περισσότερους και σημαντικούς  αγώνες στην Ευρώπη έχει η ΑΕΚ , πιό άτυχη είναι η ομάδα του ΠΑΟ λόγω  ποινής από την προηγούμενη περίοδο  που εφαρμόστηκε και για τις δύο περιόδους [για την περίοδο ( 2016-17) διακόπηκε ο αγώνας με τον ΠΑΟΚ  και κατοχυρώθηκε  σε βάρος του ΠΑΟ, και η ΠΑΕ ΠΑΟ  κατέβαλε υψηλό  πρόστιμο , η τιμωρία του ΠΑΟ  επεκτάθηκε  και στην επόμενη περίοδο (2017-18)  μείον 2 βαθμούς στο πρωτάθλημα και δύο αγώνες στην έδρα του κεκλεισμένων των θυρών]  , το χειρότερο όμως είναι  τα   οικονομικά  , διοικητικά προβλήματα της ΠΑΕ ΠΑΟ . Πλεονεκτικό  πρόγραμμα αγώνων την περίοδο 2017-18 έχει η ομάδα του ΟΣΦΠ  που από την 10η αγωνιστική  αντιμετωπίζει   μικρές ομάδες ως το τέλος του α' γύρου , αντίθετα οι ομάδες ΑΕΚ , ΠΑΟΚ και ΠΑΟ έχουν αγώνες φθοράς μεταξύ τους . Στον 2ο γύρο του πρωταθλήματος η ομάδα του ΟΣΦΠ  έχει ένα δεύτερο πλεονέκτημα αντιμετωπίζοντας τις ομάδες  ΑΕΚ , Πανιωνίου και  ΠΑΟ μέσα στην έδρα της το Ν. Φάληρο.  Επίσης η  ομάδα του ΟΣΦΠ ήταν  τυχερή στην 8η αγωνιστική  στον αγώνα εναντίον  του  ΠΑΟΚ στο Ν. Φάληρο αφού  πήρε βαθμούς  χωρίς να αξίζει την νίκη , από ένα παράξενο γκόλ καραμπόλα μέσα σε χαμηλή ορατότητα  που είχε προκαλέσει το νέφος από τα  καπνογόνα των οπαδών στην συνέχεια ο ΟΣΦΠ  ταμπουρώθηκε στην άμυνα  σαν  ομαδίτσα γιά να κρατήσει  το σκόρ (1-0) . Στην 7η αγωνιστική η ομάδα του ΟΣΦΠ  είχε πάρει βαθμούς  χωρίς να το αξίζει  στον αγώνα εναντίον  του Πανιωνίου  στην Ν. Σμύρνη με σκορ ( 3-4 ) το οποίο διαμορφώθηκε  από ευνοϊκή υπέρ του ΟΣΦΠ και σε βάρος του Πανιωνίου διαιτησία .